A színésznő feljelentést tett a rendőrségen, miután a nevével visszaélve egy álhíreket közlő portál – amely az egyik nagy kereskedelmi csatorna nevét is ellopta – adott közre egy kamuinterjút, amelyben a színésznő a nyugdíjasokat gyalázza. A „cikkben” a Dívák formáció sztárja állítólag arról beszélt, hogy a nyugdíjasoknak semmi szüksége nincsen prémiumjuttatásokra, ehelyett a kormánynak inkább a kórházakra kéne költenie. Az interjú futótűzként terjedt el az interneten, s rengetegen támadni kezdték Détárt.
– Szomorúan vettem tudomásul, hogy egy kamuportál visszaélt a nevemmel. Szeretném tisztázni, hogy soha nem politizáltam, és ezentúl sem fogok! Elhatárolódok mindentől, ami abban a cikkben szerepelt – kezdte lapunknak zaklatottan a színésznő, aki rengeteg dühös üzenetet kapott a nyugdíjasoktól. A színésznő akinek csak tudott, válaszolt, de szeretné a sajtóban is tisztázni a helyzetet.
– Az egyik külföldön élő rokonom nemrég hazalátogatott, és neki is rögtön az volt az első kérdése, miért nyilatkoztam ilyet a nyugdíjasokról. Mélységesen felháborít, ami történt! A napokban megtettem a rendőrségi feljelentést, és erre buzdítok minden művészt, aki hasonló cipőben jár – mondta Détár, akinek a fia, Zsigmond segített felkutatni, ki állhat az álhíroldal mögött.
– A gyermekem segítségével kiderítettük, hogy egy Baranya megyei szerverhez tartozik ez a kamu oldal. Bízom benne, hogy sikerül a hatóságoknak megfékezni őket – tette hozzá a színésznő.
A portálon korábban Szandiról és Nagy Feróról is közöltek hasonlóan felháborító kamu cikkeket, s mindannyiian cáfolták, hogy valaha ilyeemiket mondtak. Az oldalt egyébként valószínűleg magyarok üzemeltetik, de maga a honlap montenegrói. Lapunk írt az oldal üzemeltetőjeként feltüntetett illetőnek, s a kapcsolatként megadott címre is elküldtük kérdéseinket, ám eddig nem kaptunk választ.
Az ilyen és ehhez hasonló álhíroldalak ráadásul igen veszélyesek lehetnek, ugyanis a hamis tartalmak mellett könnyen vírussal fertőzhetik meg a számítógépet. Minél nagyobb közönséghez jutnak el, annál nagyobb bevételük lesz a reklámokból és a kattintásokból.
– Ezek a kattintásvadász címmel operáló honlapok igen agresszívak, ugyanis a legtöbb vagy e-mail-címet kér, amivel utána könnyű visszaélni, vagy kedvelni kell az oldalt, ami utána folyamatosan bombázhatja a felhasználót a hasonló hírekkel. Az ilyen oldalak célközönsége az ötven feletti, digitálisan kevésbé művelt felhasználók, akik mondjuk az oldalon elhelyezett reklámokra rákattintva az adott terméket is megvehetik, pénzt hozva ezzel az oldalnak. Vannak veszélyes portálok is, amelyek különböző vírusokat helyeznek el a gépen, többségét az átlagfelhasználó észre sem veszi – mondta lapunknak Szirmay Kristóf IT-biztonsági szakember, aki elárulta, sajnos nem sokat lehet ellenük tenni.
– Ha be is tiltják az oldalt vagy a szervert, rövid időn belül, kis költségen újat lehet létrehozni, regisztrálni. Nem Détár Enikő az egyetlen, akiről álhírek terjednek. Politikusok, színészek és énekesek is felkerültek az oldalra, akik szintén jelezték rajongóiknak, hogy ne dőljenek be az álhíreknek. A napokban Gulyás Gergely (38), a Miniszterelnökséget vezető miniszter tett feljelentést több, álhírt terjesztő portál, többek között egy olyan ellen, amely kiadónk egyik lapjának nevével is visszaél.
További bulvárhírekért keresd fel a Blikk.hu oldalát.